Напруженість в Ормузькій протоці: Іран атакує судна, США реагують
Іран знову підвищив градус напруги в Ормузькій протоці, атакуючи цивільні судна, включаючи вантажні кораблі під прапором Сінгапуру. В той же час, США заявили про відновлення нафтових перевезень через цю важливу водну артерію. Оман та Іран продовжують переговори щодо навігації, у той час як міжнародні організації, зокрема ІМО, евакуюють моряків з району через зростаючу небезпеку. Дональд Трамп наголосив, що Іран не повинен стягувати плату за прохід через протоку, підтримуючи відкритість морських шляхів. Проте заяви Тегерана про закриття протоки та обстріл суден вказують на тривалі суперечності в регіоні.
Korrespondent.net, Українська правда, Укрінформ, Суспільне | Новини, nv.ua, Європейська правда, Liga.Biz, Патріот Донбасу, DW.com, УНІАН